Познати сите музички гости на годинашнава Питијада

Петар Печков

Општина Велес на својата фејсбук страна ги објави имињата на сите учесници на годинашнава   Питијада. 

Освен претходно најавеното најзвучно име Здравко  Чолиќ, кој  ќе настапи три часа в  сабота од 22ч.  еве кои се дел  од другите учесници: Чалгија Саунд Систем, Наум Петрески, Џамбо Агушев и оркестар Агушеви, Група Виртус,  ДНК, Група Соната, Тамара Тодевска, Суперхикс и Рибља Чорба.

За потсетување Питијдата се одржува на 6-ти, 7-ми и 8-ми октомври.

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати