Познати сите музички гости на годинашнава Питијада

Петар Печков

Општина Велес на својата фејсбук страна ги објави имињата на сите учесници на годинашнава   Питијада. 

Освен претходно најавеното најзвучно име Здравко  Чолиќ, кој  ќе настапи три часа в  сабота од 22ч.  еве кои се дел  од другите учесници: Чалгија Саунд Систем, Наум Петрески, Џамбо Агушев и оркестар Агушеви, Група Виртус,  ДНК, Група Соната, Тамара Тодевска, Суперхикс и Рибља Чорба.

За потсетување Питијдата се одржува на 6-ти, 7-ми и 8-ми октомври.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати