Полициски возило удрило во пешак

Петар Печков

Полициско возило вчера утро, недела, удрило пешак, кој се здобил со тешки телесни повреди. За инцидентот, кој се случил во улицата пред полициската станица на СВ Велес,  информираа од МВР.

На 12-ти септември во 07.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул. „Панко Брашнаров“ во Велес, патничко возило „Шкода јети“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник В.А.(25) од Велес, удрило во пешакот Д.Т.(75) од Велес“ - соопштија од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Пациентот имал повреда на лумбален пршлен и бил задржан во Болница на опсервација.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати