Полицијата бара помош за идентификација на починато машко лице

Петар Печков

СВР Велес бара помош од граѓаните за идентификација  на починат маж, кој е   најден мртов пред седум дена. Но и тогаш кога  бил пронајден, бил во фаза на распаѓање оти бил мртов можеби и десетина дена претходно. Неофицијалните информации се дека нема  знаци на насилна смрт и  дека  се работи за овчар. Телото било  пронајдено далеку над црквата кај Башино село,

На 13.03.2018 година на ридот над автопатот Е-75 Скопје – Велес, на оддалеченост од околу 2,5 км од црквата во с.Башино село, пронајдено е тело на непознато машко лице. По извршениот увид од страна на екипи од СВР Велес и Итна медицинска помош  било утврдено дека се работи за тело на машко лице со височина од околу 170 сантиметри -крупен, челна келавост, со црна кратка коса, на нозете има гумени опинци, со црн комбинезон, темно сина блуза со хоризонтални шари и врз неа дуксер со темно сина боја со сиви ракави која на преднниот дел има британско знаме и светло кафеава јакна. Ги замолуваме граѓаните кои го познавале починатото лице да се јават во СВР Велес и да дадат информации како би можеле да го идентификуваме - стои во писмената  информација на СВР Велес.  

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати