Поради не носење заштитна маска казнети 50 лица во Велес

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, 24 јуни,  за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казнети полицијата казнила  вкупно 85 лица, и тоа, 50 во Велес, 23 во Кавадарци и 12 во Неготино, информираа од СВР Велес .

Вчера има 13 ново регистрирани лица со Решениe за изолација, и тоа, седум во Велес, едно во Кавадарци и пет во Неготино, а со Изјава за самоизолација има осум нови лица, шест во Велес и две во Неготино.

Вкупно со Решение во изолација има 153 лица, од кои 105 во Велес, 24 во Кавадарци и 24 во Неготино, а со Изјава за самоизолација има вкупно 130 лица, од нив 67 се во Велес, 49 во Кавадарци и 14 во Неготино.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што, сите ги почитувале овие мерки.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати