Починати четворица пациенти позитивни на ковид-19

Петар Печков

Во текот на изминатите 24 часа, починале четворица пациенти хоспитализирани во велешка Болница.


Починат е маж на 65 годишна  возраст од Велес лекуван три дена, маж на 73 години  од село Раштани  лекуван седум  дена, и двајцата  хоспитализирани во Модуларната болница. Почината е жена на 85 години   од село Мамутчево  и жена на 64 годишна возраст од Свети Николе, двете  лекувани на Инфективно одделение .Сите четири лица се  позитивни на ковид-19 -кажа д-р Елеонора Јованова, портпарол на Општа Болница Велес. 

Со овие починати лица, бројката на пациенти кои подлегнаа на последиците од ковид-19 во велешко е 147.

Вчера попладнето транспортиран е  за Скопје, маж на 61годишна возраст, позитивен на ковид-19 во Приватна  Болница  Жан Митрев.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати