Почина Борче Пинев, државниот правобранител за Велес

Петар Печков

Претпладнево, четврток 30-ти јули,  почина Борче Пинев (46 год) државен правобранител за територијата на Општина Велес, соопштија негови блиски.

Тој се здоби со тешки повреди од настан кој го евидентираше МВР,  „на 25.07.2020 околу 12.45 часот  било пријавено дека пред зграда на ул.„Крсте Мисирков“ во Велес, Б.П.(46) од Велес се повредил при пад од дрво“.

Тој до денес беше на лекување на КАРИЛ во Скопје. Државен првобранител беше од октомври 2012-та година.  Пинев беше дипломиран правник, кој претходно работеше како адвокат.

фото: сајтот на Државно правобранителство на РСМ

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати