Почина тракторист по пад од тракторот

Петар Печков

Денес попладне, недела, во сообраќаен инцидент почина тракгорист. Настанот се случил околу 14,40 ч.

На патот Сојаклари – Лугунци, во нива,   каде е најден е починат А.К. (74 год) од Велес.

Тој по падот од тракторот , бил прегазен од  превозното средство.

„По добиен повик, екипа на Итната помош  беше на лице место и констатира смрт на лицето“ – кажа  д-р Василка Пановска, началник службата за Итна помош при ЈЗУ Здравен дом Велес.

Од СВР Велес го потврдија настанот.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

  • Цел ден
  • Само во текот на летото во одреден дел од денот
Резултати