Првата генерација средношколци на Спортската академија во Велес матурираа

Петар Печков

Заврши со средно образоваение  првата генерација ученици од Спортската Академија, дисперзирана настава во Велес.

Двата класа матуранти го завршија четиригодишното образование, кои наставата ја започнаа есента 2014-тата. Тие настава посетуваа во зградата на Гимназијата а ученците  беа во две паралелки -ракомет каде класен раководител беше Зоран Кочов и фудбал каде класен беше  Славче Недев и двајцата професори по физичка култура. 

На завршените ученици од првата генерација, успех во натамошниот живот и  спортска кариера и исполнувње на нивните спортски сништа и желби. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати