Првиот брак во Велес, во новата година го склучија Наталија и Тоше

Петар Печков

Во третиот  ден од Новата 2020-та година, во Велес се склучија првите бракови. И тоа три. Први кои го кажаа судбинското ,,ДА,, беа Тоше Ончев  од Велес и  Наталија Мојсова од Неготино. Тој е ракометен интернационалец, настапува во Франција, за второлигашот Вернон, а таа е вработена во МВР, работи во специјалната единица во ЕБР.

Чудни се животните патишта. Јас Наталија ја запознав пред десет години во Охрид, кога таа сметаше дека сме премлади, но подоцна пак животот не` спои, се вкрстија патиштата, почувствувавме дека тоа  е тоа,  за да сега и склучиме брак - кажа  за порталот ТрМр, Ончев. 

Тој живее во Вермон, 40 км од Париз а првата половина од годинава ќе бидат одвоени. Тој игра  на позицијата лев и среден бек а има настапувано за кадетската репрезентација на Македонија, за шампионскиот тим на Вардар во СЕХА лигата во 2017-та година. 

ТрМр им упатува честитки на младите 

фото: ART Production

Поврзани »

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати