Пролетта дојде претпладнево во 10,37

Петар Печков

Пролетта на северната хемисфера  и во земјава започна претпладнево  во 10.37 часот. Во исто време на јужната полутопка на Земјата  настапи есента.

Пролетта ќе трае 92 дена, до 21 јуни во 5.32 часот, кога календарски започнува летото. Пролетта започна со дожд, а наредните денови не очекува и ладно време.

Во Велес сонцето изгреа во 5:37 а ќе зајде во 17:44, денот трае  12 часа и 7 минути.

Според долгорочните прогнози, дождливи ќе бидат последните седмици на март и април а температурите  ќе бидат карактеристични за овој период од годината. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати