Регатата на крајот од август

Петар Печков

Членот на граѓанското здружение ,,Вардарска регата,, која е организатор на истата,  Ангел Гушев го откри датумот кога ќе се одржи годинашнава манифестација. Тој само кратко на неговиот ФБ  напиша од 23 до 26 август.   

Ова доаѓа откако претходно градоначалникот Аце  Коцевски на прес конференција  најави дека регатата ќе биде дел од содржините на Фестивалот на античка драма ,,Стоби,, кој е во тек,  но истата ја немаше. 

Бидејќи истовремено , во истиот период со ФАД Стоби,  велешките извидници беа дел од   12-тата смотра на извидниците на Македонија во Скребатно кај Охрид, како носители на организацијата на регатата, истата ќе се одржи на крајот од август.     

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати