Саботата ноќта 12 возачи во Велес возеле под дејство на алкохол

Петар Печков

Саботата кон неделата, сообраќајната полиција извршила контрола, колкумина од возачите возат под дејство на алкохол. За шест час откриени се 12 возачи. 

Во периодот од 22.00 часот на 5-ти октомври до 4 часот на 6-ти октомври на територијата на СВР Велес била спроведена акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. Притоа, биле откриени 17 прекршоци, од кои 12 во Велес и пет во Кавадарци - информираа од МВР. За сите прекршоци изречени биле соодветни казни.

Истиот период, ноќта сабота кон недела исти вакви акции биле спроведени на територија на повеќе градови во Македонија. Во Скопје  биле откриени  36 случаи, во Битола  42, Струмица 20, Штип 30, во Гостивар 9. Или во Велес биле откриени најмалку возачи, кои управувале возило под детство на алкохол.  

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати