Седумдесетина велосипедисти возеа на „Велес мтб 2020“ (фото)

Петар Печков

 
Седумдесетина  велосипедисти беа учесници на седмата маунтинбајк „Велес 2020 тура“, која се одржа вчера во неделата, во организација на Здружението на граѓани Велес бајкинг.

Се тргна од плоштадот Сармаале, се возеше по дождливо време, по селата во блиското опкружување, околу езеро Младост.  Оваа манифестација, која претходните години беше дел од Питијадата, а кога годинава неа ја нема, сепак се возеше по истата траса како претходно.

Оваа 2020 година, сосема скромно, согласно сите Протоколи за организација на настани на отворено, се потрудивме да ја одржиме 7-годишната традиција. Се надеваме дека успеавме во тоа - велат од организаторот ЗГ Велес бајкинг.

фото ЗГ Велес бајкинг

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати