Сообраќајка кај Согле, петмина повредени

Петар Печков

Неделата попладне во близина на  село Согле се случила сообраќајна незгода, во која учестувале две возила. Пет лица побарале лекарска помош.


Неделата на 11-ти април, околу 17.20 часот на влез од село Согле, општина Чашка, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Рено меган“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(26) од село Согле и патничко моторно возило „Опел астра“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.П.(38) од Велес - информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

За настанот бил  известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес.

Во велешка Болница биле пренесени пет лица, повеќето минале со лесни повреди освен едно лица, кое се здобило со скршеници.


Во текот на вчерашниот ден околу 19:30 часот од страна на ИМП на одделот за хирургија донесени се пет лица повредени во сообраќајна несреќа, четири лица се здобиле со лесни телесни повреди и пуштени се на домашно лекување, додека пак  маж на 78 годишна возраст  се здобил со скрешеници на четири  ребра при што е задржан на болничко лекување на одделот за ортопедија и трауматологија при ЈЗУ Општа Болница Велес - кажа д-р Елеонора Јованова, портпарол на Општа Болница Велес.

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ОПЕРАТОРИ ВО ПРОИЗВОДСТВО

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес, има потреба да вработи: Оператори во производство Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР-АВТОМАТИЧАР

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес, има потреба да вработи: Техничар - автоматичар Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР -ХАУСМАЈСТОР

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес, има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали со повисоките цени на кесињата за пазарење во маркетите, може да се зачува животната средина?

  • да
  • не
Резултати