Тони Јовиќ е избран за директор на ЈКП Дервен

Петар Печков

 ЈКП Дервен има нов директор, избран на распишаниот конкурс.

Избран е Тони Јовиќ, дипломиран инженер по биохемија. 

Тој завршил ПМФ при УКИМ во Скопје и од 1994-та година е вработен во ЈКП Дервен.

Јовиќ  претходно два месеци беше на местото в.д директор во ова јавно претпријатие.  

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати