Тони Димковски нов претседател на адвокатската заедница од Велес

Петар Печков

На Изборно собрание Адвокатската заедница од Велес беше  избран нов претседател, тоа е Тони Димковски  кој има 25 годишен стаж во оваа професија. Тој доаѓа на местото Оливер Гашев кој истата функција ја извршуваше четири години. 

Избрани се и седумтте  делегати кои ќе ги претставуваат  60-те колеги  пред  Собранието на  Адвокатската комора на Македонија.

Освен претседателот Димковски делегати се Наташа Андреевска, Андреја Радиновски, , Оливер Гашев, Коста Нојков, Гроздан Сутинов и Борче Стојанов. Тие веќе викендов ќе го избираат новиот претседател на Адвокатската комора на Македонија во Хотел Изгрев во Струга. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати