Трета контрола за пет дена, за брзо возење

Петар Печков

Нова акциска контрола на сообраќајната полиција, трета за пет дена. Овој пат за четири часа на териториаја нa гpадот и околината шестмина возчи возеле побрзо од дозволеното.

За потсетување во идентичлна акција, во петокот и неделата, во празничниот викенд биле констатирани дури 26 прекршока. 

Вторникот на 10-ти септември  во периодот од 7 до 11 часот на територијата на СВР Велес извршена е контрола на возачите кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената. Притоа, констатирани се вкупно 13 прекршоци, од кои шест во Велес. Останатите се  три во Кавадарци и четири во Неготино -инфомираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

За констатираните прекршоци на возачите им се изречени соодветни санкции.       

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати