Тројца починати изминатите 24 часа на Инфективно одделение

Петар Печков

Во велешката Болница изминатото деноноќие починати се  тројца пациенти, позитивни на кводи-19.

Двајца од нив се oд Велес еден е oд Свети Николе, информираа од оваа здравствена институција. 

Вчера попладне починал еден пациент, маж од Велeс на 89 годишна возраст  а вториот е исто така маж но од Свети Николе на 68 годишна возраст.

Утринава е регистриран уште еден смртен случај, на маж од Велeс на 51 годишна возраст.  

Бројот на починати жители од велешко позитивни на ковид-19 стигна до 45 лица.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати