ФК Борец во Купот стартува од Ѓорче Петров, против третолигашот ФК Њу старс

Петар Печков

Ждрепката одлучи во фудбалскиот куп 1/16 финалето, екипата на велешкиот прволигаш ФК Борец да гостува во Скопје, во Ѓорче Петров на екипата на ФК Њу Старс, која е член на Трета лига Север.

Велешани изминатите години немаа успех во Куп натпреварите, и како прволигаши, беа елиминирани на стартот но и како второлигаши ги губеа стартните натпревари и не го минаа првото коло.  

Новиот второлигаш пак, екипа на ФК Локомотива од Градско во 1/16 дома ќе го пречека второлигашот ФК Охрид.  „Локоси“ во првото коло од Вторта лига Исток, во средата, загубија дома од ФК Кожуф од Гевгелија со 0:2. Во следното коло, в недела гостуваат на лидерот екипата на ФК Саса во Македонска Каменица.

Средбите  од 1/16 финалето на фудналскиот Куп  се играат на 15-т и септември со почеток во 15:00 часот и се игра еден натпревар.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати