ФК Борец експресно се врати во Втората лига

Петар Печков

Велешки ФК БОРЕЦ  победи во баражот за пласман во Втората лига. Во Битола  славеше со 3:2 (1:2)над екипата на ФК Велазерими од Кичево.

Стрелци на головите беа: 8′ Албулен Имери, 30`Мурат Адили,   26′ 57′ Пеце Стојанов 78′ Александар Јордановски.

Со оваа победа фудбалерите на ФК Борец експресно по една година  се вратија во Втората лига. Честитки за успехот. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали Ликовниот салон е вистинското место за венчавки?

  • да
  • не
Резултати