ФК Борец се враќа поразен од Тетово

Петар Печков

Со пораз од Тетово се враќаат фудбалерите на фК Борец, во третото коло на Првата фудбалска лига. Загубија од екипата на ФК Ренова со 2:0 (1:0).

Домаќините славеа со головите на Селмани во 5-тата минута и на Ајрулаи во 83-та минута. Велешани во првото полувреме имаа две полу шанси преку Стоименовски и Талески а во финишот Зарате пропуши голема шанса, но наместо во мрежата топката ја испрати високо над голот.

По ова трето коло, ФК Борец е 8-ми со три бода. Во следното коло в недела повторно соседско дерби, овој пат со ФК Брегалница од Штип, која гостува на Градски во Велес. И таа како и ФК Борец има три бода и е едно место погоре на табелата.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати