ФК Борец славеше над третолигашот ФК Њу Старс во Купот

Петар Печков

Фудбалерите на ФК Борец со победа во Скопје над третолигашот ФК ЊУ старс ја минаа првата пречка во Купот на Македонија. Со убедливи 4:1 велешани славеа во 1/16  од купот. 

Головите гостите ги постигнаа во 23`, 41`, 51` и 61` додека домаќини успеаја да израмнат во 33`-а минута.  Така ФК Борец  влезе во завршницата,  успеа да ја мине првата пречка во Купот.

Натпреварот се играше денес а претходно минатата среда,  ФК Локомотива од Градско дома загуби со 0:2 од второлигашот ФК Охрид .

Во осминафиналето пласман обезбедија  Силекс, Академија Пандев, Македонија ЃП, Вардар, Брегалница, Скопје, Охрид, Пелистер, Ренова, Беласица, Работнички, Тиквеш, Струга ТЛ, ФК Шкендија и ФК Шкупи.

 фото архива

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати