ФК Превалец, есенски првак на Трета лига Центар

Петар Печков

Изминатиот викенд се одигра последното 13-то есенско коло од Третата фудбалска лиги Центар. Таму настапуваат три екипи од ОФС Велес. 

Во локалното дерби во Башино село ФК Превалец минимално со 0:1 го победи ФК Илинден. ФК локомотива од Градско загуби минимално со 1:0 во Ваташа оd екипата на ФК Габер.

Бидејќи екипата на лидерот ФК Росоман 83 загуби во дербито од трето пласираниот ФК Напредок во прилепско Крушеане, есенски првак е ФК Превалец со 34 бода,  два вода  повеќе од ФК Росоман. ФК  Илинден се пласираше на 12-тото место со  11 бода а последна 14-та е ФК Локомотива од Градско со шест бодови. Првенството продолжува во март, следната година.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати