ФК Превалец успешен на стартот од Третата лига Центар

Петар Печков

Се одигра второто коло од Трета лига Центар.  Екипите од Општински фудбалски сојуз Велес, забележаа една победа - ФК Превалец и два порази п- ФК Илинден БС и ФК Локомотива Градско. 

ФК Превалец на гостувањето во Ваташа славеше со убедливи 2:6 (1:3). Во прилепско Големо Коњари истоимената екипа ја победи ФК Локомотива со 2:1 (1:0). Во Башино село ФК Илинден загуби од ФК Ново Црнилиште од Црнилиште со 1:2 (0:1). По ова коло ФК Превалец има шест бода, ФК Локомотива од Градско еден а ФК Илинден БС е без бодови но има одиграно само еден натпревар. Во следното коло во Градско  на екипата на Локомотива му гостува Вардар од Неготино, кој има шест бодови, ФК Превалец го пречекува ФК Братство од Житоше  кој во два натпревари освои еден бод а ФК Илинден БС гостува во прилепско Кривогаштани кај ФК Младост 1930 која има 4 бода.  

Се одигра второто коло од Првата фудбалска лига жени. Велешки Борец гостуваше во Речица каде загуби од  ЖЌФК Речица со 8:3. По две кола велешанки имаа два порази. Во следното коло ја пречекуваат екипата на ЖФК Кочани, која е последна со полоша гол разлика од велешанки.

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати