ФК Тополка со пет бода предност, на врвот од Општинска фудбалска лига

Петар Печков

резултати петто коло Општинска фудбалска лига 

ФК Младост   - ФК Тополка                  0:7

ФК  Бабуна - ФК Интернационал        4:2

ФК Форца нова  - ФК Мартолци          1:1

ФК Горски - ФК Согле                           1:2

слободна беше екипата на ФК Башкими 

 

                                     Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                            5   4   1   0     20:7    13

2.  ФК Горски                             5    2   2   1     10:5     8

3. ФК Форца нова                     4    2    2  0     9:2       8

4. ФК Бабуна                             4    2   2   0    14:9      8

5.ФК Согле                                4     2   1    1     6:3      7 

6. ФК Мартолци                      5     1   1   3     6:15     4

7. ФК Башкими                        4     0   2   2     5:10     2

8. ФК Младост                         5    0   2   3     3:16      2

9. ФК Интернационал           4     0   1   3     6:12      1

           следно  шесто коло:

ФК Форца нова - ФК Бабуна

ФК Тополка  - ФК Интернационал 

ФК Башкими - ФК Горски

ФК Согле - ФК Мартолци 

слободна е екипата на ФК Младост

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати