Четворица велешани приведени оти биле на улица во време на полициски час, во велешко има 150 лица во самоизолација

Петар Печков

Има велешани кои не го почитуваат полицискиот час. Во синоќешната обиколка, на третата ноќ од оваа мерка,  полициските службеници пронашле  четири лица, кои според портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, биле лишени од слобода и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во Кавадарци и Неготино имало по две лица пронајдено по тамошните улици. Додевски информираше и за колку лица се наоѓаат во самоизолација 

Во моментот во самоизолација се наоѓаат вкупно 614 лица на територијата на СВР Велес, од кои 150 во Велес, 305 во Кавадарци и 159 во Неготино - изјави Додевски. 

Тоа се лица кои при влез во земјава потпишале изјава дека ќе бидат во карантин или лица кои пријавиле дека имаа симптоми па мора две седмици да бидт изолирани или полицијaта има наредба да ги контролира, бидејќи не ја почитуваат самоизолацијата. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати