Четири пријави поради гласна музика во Велес

Петар Печков

Постапувајќи по пријави на граѓани, заради гласна музика, велешката полиција  констатирала дека во четири случаи тоа навистина се случило. Два биле угостителски објекти -кафена и кафитерија во Велес и две физички лица кои нивните домови ги изнајмуваат за различни настани.

 „Во текот на август годинава, Полициската станица Велес поднесе четири прекршочни пријави за нарушување на јавниот ред и мир со пуштање на гласна музика. Две од пријавите се за угостителски објекти во градот, а две за физички лица, сопственици на викенд куќи на езерото „Младост“ - соопшти Верољуб Дадевски, портпарол нa СВР Велес. 

Велешани подолго време реагираат на гласната музика која доаѓа од угостителските објекти, посебно во летните месеци.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати