Велешанец наместо да полета од Скопје, слетал во затвор

Петар Печков

Вторникот вечерта, велешанец кој се подготвувал да ја напушти авионски земјава, бил уапсен. Се барал заради отслужување затворска казна.

На 24-ти септември  22.20 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при контрола и проверка било констатирано дека лицето  М.З.(31) од Велес се наоѓа на листата со мерка „апси“.  По ова  бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спроведување до Казнено- поправната установа -Затвор Скопје - соопшти МВР.

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати