Велешанец наместо да полета од Скопје, слетал во затвор

Петар Печков

Вторникот вечерта, велешанец кој се подготвувал да ја напушти авионски земјава, бил уапсен. Се барал заради отслужување затворска казна.

На 24-ти септември  22.20 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при контрола и проверка било констатирано дека лицето  М.З.(31) од Велес се наоѓа на листата со мерка „апси“.  По ова  бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спроведување до Казнено- поправната установа -Затвор Скопје - соопшти МВР.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати