Скопјани на освежување во Велес на Базен Снупи

Петар Печков

Преку викенд базенот Снупи  е пополн со гости. Овен велешани, голем   број од посетителите се од соседните градови.

Ако се суди според паркираните автомобили во Градскиот парк, гости доаѓаа од Скопје и Свети Николе.  

Поволните цени се причина   што скопјани навалија во Велес, да се разладуваат на базен.  Така спас од горештините бројните посетители  од соседството, бараат во водите на Базен Снупи. 

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати