Скопјани на освежување во Велес на Базен Снупи

Петар Печков

Преку викенд базенот Снупи  е пополн со гости. Овен велешани, голем   број од посетителите се од соседните градови.

Ако се суди според паркираните автомобили во Градскиот парк, гости доаѓаа од Скопје и Свети Николе.  

Поволните цени се причина   што скопјани навалија во Велес, да се разладуваат на базен.  Така спас од горештините бројните посетители  од соседството, бараат во водите на Базен Снупи. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати