ФК Тополка есенски лидер на ОФЛ Велес

Петар Печков

Ефикасноста на екипата на ФК Тополка, беше одлучувачка, таа да биде есенски првак на Општинската фудбалска лига. Со ист број бодови, по 20, како и вториот ,,речен,,клуб ФК Бабуна превалчани, ФК Тополка се    први по девет одиграни кола. 

         последно есенско коло:

ФК Башкими  - ФК Интернационал     5:2 

ФК Бабуна - ФК Младост                    3:1

ФК Горски - ФК Тополка                     1:5

ФК Форца нова - ФК Согле                1:5

слободна беше екипата на ФК Мартолци          

                         Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                        8    6  2   0     34:11   20

2. ФК Бабуна                          8   6   2   0     26:10   20

3 ФК Согле                             8    5  1  2      18:8      16 

4. ФК Горски                          8    4  2   2     14:11    14

5. ФК Форца нова                 8    3   3  2     16:15   12

6. ФК Мартолци                    8    2  1   5     11:24    7

7. ФК Башкими                      8    1  2   5     11:18    5

8. ФК Младост                       8    1  2   5     9:23      5

9. ФК Интернационал          8    0  1   7    12:31     1

             Првенството продолжува напролет 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

  • да
  • не
Резултати