Починаа двајца пациенти позитивни на ковид-19

Петар Печков

Од Велешката Болница информираа дека кај нив, на Инфективно одделение има починато двајца пациенти, позитивни на вкод-19.

Едниот пациент е  жена на 68 години од Виничани, примена  вчера попладне, претходниот ден во тешка состојба со ниска сатурација. 

Утринава  починал маж од Велес исто на 68 години примен пред 3 дена со нагло влошена состојба. Тоа се 41-ва и 42-ра жртва од последици на корона вирусот.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати