112 крвни единици од акција на MK Носачи на крстот

Петар Печков

По повод Денот на Општината 9-ти ноември, во Ликовниот салон се одржа крводарителска акција. Неа ја организираше мото клубот ,,Носачи на крстот,, од Велес.

За седум часа, додека таа траеше се одѕваа 112 крводарители, кои ја подадоа раката и беа собрани исто толку крвни единици.   Оваа година акцијата се одржа по десетти јубилеен  пат.  

Минатата година  беа собрани 120 крвни единици.

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати