26 возачи во два дена возеле побрзо од дозволеното

Петар Печков

Во петокот и неделата локалната и републичка сообраќајна полиција контролирала, колку возачите ги почитуваат пропишаните брзини на возење во град и надвор од него. Во Велес з два дена радарот ,,уловил,, 26 возачи,,. 

За време на викендот на територија на СВР Велес извршена е контрола на возачите кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената. Притоа, констатирани се вкупно 51 прекршок, од кои 26 во Велес. Останатите  се шест во Кавадарци и деветнаесет  во Неготино- информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

На  возачите им биле  изречени соодветни казни. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати