Cедуммина возачи во Велес возеле под дејство на алкохол

Петар Печков

Нова сообраќајна акција за тоа дали возачите  управуваат возило под дејство на алкохол.  Акциската контрола е спроведена сабота кон недела, поточно по полноќ, во траење од пет  часа.

Недела  7-ми јули  од полноќ  до 5 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес извршиле контрола на возачи дали управуваат возилa под дејство на алкохол. Притоа, биле регистрирани 20 прекршоци, од кои во Велес седум, во Кавадарци 11 прекршоци и во Неготино два прекршоци - информираа од СВРВелес. 

Во претходната ваква акција од 23 јуни, спроведена на пладне, во Велес беа откриени деветмина возачи кои управувале возило под дејство на алкохол.

loading...

Поврзани »

Изгоре куќа на Јурија
loading...

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати