Притвор за кавадарчанецот кој сторил 127 кражби и едно убиство во обид

Анестезиологот Ванчев доби четири години затвор гинеколозите Чалков и Москов ослободени од обвинението за смртта на родилката Кадиева

На младите им е потребна ЕУ

Велешанец предизвикал сообраќајка во Скопје, починала 61 годишна жена

Јанушев- со договорот со Грција се брише се што е македонско и вековно

На 30-ти септември одлучуваме ЗА иднината на Македонија, порачуваат од СДСМ

Велешанец во Скопје фатен со 300 грама хероин

Шест години затвор и воспитно поправен дом за децата кои нападнаа јапонски туристи

На Македонија местото и е во ЕУ и НАТО

Укината ослободителната пресуда за синдикалистот Даневски

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати