Велешанец на полноќ ограбен на автопат

Петар Печков

Велешката полиција информира за разбојништво случено на автопатот Скопје - Велес, околу полноќ, кај параклисот кај Ветерско.

Ноќта помеѓу вторникот и средата, на 13.02.2019 година околу 00.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Скопје -Велес, кај комплекс параклиси на „Св.Јован Ветерски“, две лица извршиле разбојништво над А.Б.(59) од Велес. Сторителите физички го нападнале, при што му одзеле мобилен телефон- пишува во соопштението.

Полицијата  презема мерки за расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати