Велешанката Ленче Андреевска фудбалерка на годината во Македонија

Петар Печков

На вчерашниот избор за најдобрите фудбалери во Македонија, во организација на Фудбалската федерација, признание доби и велешанката Ленче Андреевска. Таа е прогласена за најдобра фудбалерка, годинава е член на ЖФК Драгон од Скопје. 

Андреевска започна со фудбал во екипата на ЖЌФК Борец каде настапуваше неколку сезони, а потоа играше во неколку македонски клубови. Андреевска игра во нападот .

Висар Муслиу ја доби наградата за најдобар фудбалер во македонското првенство,  додека  Елиф Елмас, играчот на италијански  Наполи, беше прогласен за најдобар македонски фудбалер  во странство.

Признание доби и претседателот на ФК Борец, Кочо Анѓушев, за  придонес во развојот на македонскиот фудбал. Такво признание доби и претседателот на новиот прволигаш  ФК Струга ТЛ Албрим Ќира. 

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати