Воз удри во автомобил на преминот кај Горно Оризари, возачот мина неповреден

Петар Печков

Претпладнево околу 9,30ч.  воз удрил  во автомобил, на железничкиот премин за Горно Оризари. Повредени нема, има материјална штета над возилото. 

Од СВР Велес информираа  дека возилото било марка „фолсваген пасат“  со велешки регистарски таблички управувано од Џ.П. (47 год) и тој бил сам во автомобилот.

ОД МЖ соопштија  дека  во автомобилот удрил товарен воз кој возел од Велес за Битола а незгодата се случила на обезбеден железнички премин со вертикална сигнализација, возилото доаѓало од правец на Горно Оризари.    

На лице место дошла екипа на Итната медицинска помош, но таа немала потреба од интервенција.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати