Вонредно се чистеше брегот на река Вардар

Петар Печков

Деновиве вработени од комунална хигиена, при ЈКП Дервен, вонредно  го чистеа брегот на реката Вардар во централното подрачја.  Ова е трет пат како се чисти овој простор, претходно последен пат се чистел во април.

По налог на Општина Велес кејот на реката Вардар се чисти од насобран отпад и отпадоци. Трет пат годинава се чисти кејот на река  Вардар од насобран отпад и отпадоци. Собрани се пет трактори  - 25м3 отпад и отпадоци и два трактори - 10м3 градежен шут - информираа од ЈКП Дервен.  

И покрај апелите дека овој простор не е депо за отпад, дел од минувачите, граѓаните таму го фрлаат сметот. 

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати