Во Велес нема нови позитивни, има тројца оздравени

Петар Печков

Изминатото деноноќие во велешко нема нови случаи со ковид 19 а тројца оздравеле. Така активни се водат 40 лица а 70 оздравени и осум починати.

На Инфективното одделение при велешката Болница има 18 пациенти кои се хоспитализирани,  а за еден кој имал симптоми  се чекаат резултати од земениот брис.

Во текот на вчерашното попладне две лица поради влошување на состојбата се префрлени на Инфективна клиника во Скопје. 

Три лица од велешко се водат како оздравени. Две од нив биле сместени на Инфективното одделение и по двата негативни бриса се пуштени дома.   Едно од заарзените со ковид-19 бил на домашно лекување и последните два теста покажале дека е негативен.

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати