Во велешко нови 41 позитивни на ковид-19, оздравени 29 пациенти

Петар Печков

Во велешко денес им регистрирано нови 41 лице позитивни на ковид-19 а оздравени се водат 29 лица, соопшти Министерството за здравство . Со ова бројката на активни случаи се 771 лице а досега заразени биле 1.695 лица. Починати има до денес 57 пациенти со корона вирус од велешко.  

Хоспитализирани во велешката Болница се  вкупно 74 пациенти, 64 се потврдени позитивни, четворица се  сомнителни и шест се  негативни но со изразени симптоми,  28 пациенти се на кислородна поддршка. На Инфективно одделение се сместени  48, на Физикално 18 и на  Интерно осум.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати