Две сообраќајки со едно тешко повредено лице

Петар Печков

СВР Велес информираше за две сообраќајки, кои се случија во текот на вчерашниот ден,  среда, двата автомобили се доста оштетени

На ден 07.03.2018 год. околу 23.30 часoт на регионалниот пат Градско - Велес поточно во близина на фабриката „ХИВ“ патнички автомобил марка „Фиат Типо“ со неготински регистарски броеви управувано од С.П.(42) од Неготино изгубил контрола над возилото излегол надвор од коловозот од левата страна и удрил во дрвја кои се наоѓаат надвор од коловозот, при што, се здобил со Тешки телесни повреди, по укажаната медицинска помош во Општата болница во Велес  е пренесен во Ургентен центар во Скопје.

На ден 07.03.2018г. oколу 10.00 часот на регионалниот пат нас.Чашка – Велес, на излезот од нас.Чашка се случи сообраќајна незгода во која учесници се патнички автомобил марка „Даеву-Нубира“ со велешки регистарски броеви управуван од Д.Д.(38) од Велес и патнички автомобил марка „Застава 101“ со велешки регистарски броеви управуван од Љ.К.(61) од Велес. До незгодата е дојдено поради недржење страна на движење и на двете возила е причинета значителна материјална штета.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати