Денес нови двајца починати и еден сомнителен случај, поради компликации од ковид-19

Петар Печков

Од велешката Болница соопштија дека денес , вторник, има нови три смртни случаи, двајца пациенти биле  позитивни на ковид-19 а третиот не бил тестиран, но со симптоми типични за корона вирусот.

Утринава починати тројца пациенти од Велес, маж на 78 год и жена на 78 години потврдени позитивни и уште еден маж на 71 година примен во тек на вчерашниот ден со многу ниска сатурација и пневмонија типична за ковид-19 не тестиран- информираа од Општа Болница Велес

Со ова бројката на починати велешани позитивни на ковид-19 се искачи на 47 лица. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати