Дружење на волонтерките пензионерки со лицата со инвалидност

Петар Печков

Во Дневниот центар за лица со посебни потреби одбележан беше 3-ти декември Меѓународниот ден на лицата со инвалидност.

По овој повод се одржа презентација на традиционални домашни  рецепти и работилница за подигнување на вклученоста на овие граѓани во секојдневниот живот.

Затоа лицата со посебни потреби, денес беа посетени од  волонтерите од Клубот на пензионери при  од Општинскиот Црвен крст ,  кои приготвија традиционални домашни специјалитети.

Тие  заедно со членовите на Клубот на млади од велешкиот Црвен крст,  се дружеа со лицата со инвалидност.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати