Единаесет оздравени и два нови случаи на лица со ковид 19 во велешко

Петар Печков

Два нови случаи на лица заразени со ковид-19 регистрирани во велешко и 11 оздравени. Ова е здравствениот билтен за изминатите 24 часа, кој беше објавен од Министерството за здравство.  Бројот на активни случаи во велешко е 248 лица.  
Вкупно се хоспитализирани 63 пациенти,  од кои  48 се потврдени позитивни, шест  сомнителни  и девет пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 40 пациенти. Еден н пациент на 57 годишна возраст е префрлен  во ГОБ 8-ми Септември“ - соопшти д-р Елеонора Јованова портпарол на велешка Болница

Испишани биле пет пациенти како оздравени со по еден негативен тест. На Инфективно одлеенине згрижени се   41 во Модуларната болница 16 и на Интерно шест пациенти.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати