Една година затвор за сообраќајка која се случи кај Ногаевци

Петар Печков

Рамадани Ибраим доби  затвор оти со неговиот камион удри во пик ап, при што едно лице почина а другото беше тешко повредено.  Ибраим    го признал делото, изразил каење и жалење за стореното дело ,,Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот,, по што судот го прогласил за  виновен.  

Во сообраќајката на лице место почина скопјанецот Бранко Крстевски   (58 год) додека сопатникот, со возачот  во пикапот Д.Ш ( 55 год) од Скопје поради специфичните повреди беше префрлен на лекување во скопските клиники.   Сообраќајката се случи на 22 ноември  во  7 часот на регионалниот пат  Велес- Градско во непосредна близина на село Ногаевци.

Според обвинението камион марка „Сканија“ со приклучно возило со кумановски регистарски ознаки излегувал од спореден земјен пат, од сепарацијата за песок кај село Ногаевци  и се вклучувал во сообраќај, не внимавал дека по главниот доаѓа   товарно возило марка „Цитроен берлинго“ со скопски регистарски ознаки, не го  пропуштил, по што пикапот удрил во камионот. 

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com