За три дена викендов во Велес, 45 лица казнети оти не носеле заштитна маска

Петар Печков

Изминатите три дена  СВР Велес информираше декаво Велес се казнети се 45 лица, кои не ја почитувале Уредбата на Владата за задолжително носење на заштитна маска.

При тоа во петокот и неделата   биле казнети по 16  граѓани а во саботата  13 лица.

Тие не ја носеле заштитната маска   додека се движеле по улиците нa грaдот.

Паричната казна е 20 евра, доколку се плати во рок од осум дена е 10 евра или 620 денари.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати