За три дена во велешко регистрирани 23 случаи на лица позитивни на ковид-19

Петар Печков

За три дена од Божикните празници во велешко има 23 случи на лица позитивни на ковид-19, денес петок тројца, вчера четврток еден и во средата 19 лица. Во овој период оздравени се 83 пациенти, денес петок 16, вчера четврток девет и во средата 58. Ова се податоци од Министерството за здравство. Овие денови нема починато лица позитивни на ковид-19 и останува претходната бројка од 94 лица. Бројот на активни случи во велешко е 381.


Во велешка Болница хоспитализирани се 38 пациенти на Инфективно одделение се 37 и на Интерно еден. Од нив 31 се потврдени позитивни, двајца сомнителен и  пет пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 16 пациенти. Испишани се тројца  пациенти како оздравени со по еден  негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати