Колку се технички исправни автобусите кои превезуваат патници и вработени

Петар Печков

Сообраќајната полиција, во вторникот имала нова контролна акција. Овој пат проверувала дали и колку се исправни автобусите кои вршат јавен превоз. 

Вторникот на  16-ти јули  полициските службеници од Секторот за внатрешни работи – Велес извршија контрола на техничката исправност на 43 автобусите и возила кои што вршат јавен превоз на патници, при што, во Велес е утврдена неисправност на три возила од контролираните 21, во Кавадарци од контролираните 10 возила сите биле исправни и во Неготино  контролирани биле 12 возила и ситe биле исправни. На возачите на неисправните возила им се изречени соодветни казни. - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати