Млад моторист вчера тешко повреден во сообраќајка на крстосница за Спомен Костурница

Петар Печков

Неделата на пладне  се случила сообраќајка помеѓу моторист и автомобил, кај приклучокот за кон Спомен Костурница, информираа од велешката полиција.

На 10-ти мај  во 12.35 часот било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со велешки регистарски ознаки, управувано од К.Е.(56) од село Сливник и мотоцикл „јамаха Р6“, со велешки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.П.(21) од Велес - информираа oд МВР. 

Прва помош на повредениот му дале екипа на итната помош, која го имобилизирала и префрлила на ортопедија при велешката Болница. Од таму информираа дека на пациентот  му биле констатирани тешки телесни повреди, отворени скршеници на лева надлактица и лева потколеница и поради специфичноста на повредите е пренесен на Клинички во Скопје.  

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати